Nasze działania

STRONA INTERNETOWA

Niniejsza strona internetowa jest już 3. wersją portalu o wrodzonej stopie końsko-szpotawej, który bazuje na źródłach medycznych i naukowych, dotyczących tego schorzenia i metody Ponsetiego.
Bazę strony stanowi oryginalna publikacja Dr.Ignacego Ponsetiego: „Congenital clubfoot. Fundamentals of treatment”, wydana pierwotnie w 1996 r. i re-edytowana w 2000 r.
Jesteśmy także w kontakcie z wieloma lekarzami na świecie, dla których metoda Ponsetiego nie ma tajemnic.
W naszej wędrówce towarzyszy nam Ponseti International Association – organizacja, zrzeszająca lekarzy, personel medyczny oraz tych, którzy przyczyniają się do rozpowszechniania tej nieinwazyjnej metody leczenia stóp końsko-szpotawych.

GRUPA WSPARCIA DLA RODZICÓW

Najlepszym wsparciem dla rodzica jest drugi rodzic („parent to parent support”), który w naturalny sposób towarzyszy podczas całego procesu leczenia, dzieląc się doświadczeniem, radą i uwagą.
Prowadzimy aktywną grupę wsparcia dla rodziców dzieci z wrodzoną stopą końsko-szpotawą, przekazując tam wiedzę o wadzie i leczeniu, która jest jeszcze bardziej rozbudowana aniżeli podstawowe informacje zawarte na stronie internetowej. W grupie dla rodziców znajdziesz więc rozwinięcie wielu tematów, ich dogłębne uzasadnienie, poszerzenie i konkretne przykłady. Znajdziesz tam także porady, opinie i spotkasz wyjątkowych rodziców!

GRUPA SPRZEDAŻOWA

Buty do szyn, szyny, gadżety, sprawdzone ubrania – w jednym miejscu znajdziesz to, co przydatne dla Twojego wyjątkowego dziecka i to, co zostało sprawdzone przez wielu rodziców.
Ponieważ dbamy o środowisko, wiele z tych rzeczy jest używanych i… nadal użytecznych.

BOOTS & BRACE RENTAL

Głównym działaniem Boots & Brace Rental jest wypożyczanie butów oraz szyn Mitchella, a także budowanie wiedzy o wrodzonej stopie końsko-szpotawej i metodzie Ponsetiego tak, aby rodzice mogli leczyć swoje dzieci świadomie, korzystając ze światowych standardów leczenia właśnie tej wady.
Wypożyczalnia objęta jest honorowym patronatem Fundacji.

WORLD CLUBFOOT DAY

Organizujemy World Clubfoot Dayogólnopolskie spotkanie dla rodzin z dziećmi z wrodzoną stopą końsko-szpotawą, podczas którego rodzice mogą poznać się, porozmawiać, wymienić doświadczeniem, wspólnie spędzić czas i przy okazji dowiedzieć się czegoś ciekawego.

SPOTKANIA LOKALNE

Organizujemy lokalne spotkania dla rodziców dzieci z wrodzoną stopą końsko-szpotawą, podczas których rodzice mogą poznać się, porozmawiać, wymienić doświadczeniem, wspólnie spędzić czas i przy okazji dowiedzieć się czegoś ciekawego. A dobra kawa łączy ludzi 🙂

WESPRZYJ NAS!