URODZINOWA NIESPODZIANKA

DR IGNACY PONSETI to niewątpliwie wielki rewolucjonista w dziedzinie ortopedii. Jego dociekliwość i umiejętność wyciągania wniosków „uratowało” wiele stóp na świecie.
Urodzony 3 CZERWCA w Hiszpani lekarz zasłynął jako twórca i propagator nieinwazyjnej metody leczenia wrodzonej stopy końsko-szpotawej na świecie, zwanej METODĄ PONSETIEGO.
​​PONSETI INTERNATIONAL ASSOCIATION – światowa organizacja skupiająca lekarzy, personel medyczny oraz wszystkich, którzy przyczyniają się do rozpowszechnienia metody Ponsetiego, wyznaczyła 3 czerwca jako World Clubfoot Day czyli Światowy Dzień Stopy końsko-szpotawej.

WIEDZA, WSPARCIE, WSPÓŁPRACA

CELEM World Clubfoot Day jest podniesienie świadomości o stopie końsko-szpotawej oraz szerzenie informacji na temat metody Ponsetiego.
Jest to również radosne święto wszystkich dzieci, dotkniętych wadą, ich rodziców i lekarzy.
Dzień, w którym można doświadczyć jedności, wsparcia, otuchy. Zobaczyć dookoła siebie inne dzieci i rodziców, którzy borykają się z tymi samymi problemami, wymienić się doświadczeniami.

Ponseti, Ignacio Ponseti, Ignacy Ponseti, Doktor Ignacy Ponseti, Iowa, metoda Ponsetiego, Ponseti method, Ponseti methode, krzywa stopa, stopa konsko-szpotawa, stopa końsko-szpotawa, stopy konsko-szpotawe, stopy końsko-szpotawe, clubfoot, clubfeet
Ponseti International Association, metoda Ponsetiego, POnseti method, organizacja, Iowa

Do kolejnego WORLD CLUBFOOT DAY pozostało

00

dni


00

godzin


00

minut


00

sekund


III WORLD CLUBFOOT DAY

IV WORLD CLUBFOOT DAY

W tym roku pandemia koronawirusa zablokowała nam możliwość spotkania się z Tobą osobiście.
Ale nasze chęci były ogromne! W tym roku IV World Clubfoot Day odbył się… online!

V WORLD CLUBFOOT DAY

Kolejny rok, w którym z konieczności zostaliśmy w swoich domach. Jednak po raz drugi nasz V World Clubfoot Day odbył się online!

V World Clubfoot Day 2021

VI WORLD CLUBFOOT DAY

Nasz VI World Clubfoot Day odbył się na żywo! Uwielbiamy pikniki, podczas których możemy Was zobaczyć!

VI World Clubfoot Day 2022

JESTEŚ RODZICEM?