Nie jest bogatym ten, kto dużo ma, lecz ten, kto dużo daje.

Erich Fromm

DAWANIE

Zgodnie ze słowami Ericha Fromm, codziennie dajemy dzieciom z wrodzoną stopą końsko-szpotawą nielimitowaną ilość naszej troski, uwagi, zainteresowania. Codziennie rozmawiamy z rodzicami dzieci z „krzywą stopką”, rozwiewając ich smutki, troski, wątpliwości. Jesteśmy nierzadko jak port, do którego wypływają strudzone podróżą statki. Doskonale wiemy, ile kosztuje nas dawanie z siebie wszystkiego i „stawanie na głowie” w imię zdrowych stóp dzieci. Ale… mamy z tego niesamowitą radość i satysfakcję, gdy kolejne dzieci leczone są lepiej i gdy przybiegają do nas na własnych, prostych stopach.
Pomaganie innym redukuje w nas stres. Pomaganie innym ogranicza ryzyko depresji i w sposób somatyczny – redukuje ból.  Co więcej, działanie na rzecz innych, a nie tylko dla siebie, pobudza w mózgu tzw. „ośrodek nagrody”, powodując wydzielanie dopaminy, czyli hormonu szczęścia. Prościej mówiąc: pomagając innym, czujemy radość, satysfakcję i zadowolenie, stajemy się nieco bardziej zrelaksowani. Czyż może być coś piękniejszego niż uśmiech obdarowanego?

Ponseti, doctor Ponseti, Ignacio Ponseti, Ignacy Ponseti, Doktor Ignacy Ponseti, Iowa, University Iowa, metoda Ponsetiego, Ponseti method, Ponseti methode, krzywa stopa, stopa konsko-szpotawa, stopa końsko-szpotawa, stopy konsko-szpotawe, stopy końsko-szpotawe, clubfoot, clubfeet, Congenital clubfoot. Fundamental of treatment, Ponseti book,

Fundacja im. Ignacego Ponsetiego jest organizacją społeczną zainicjowaną przez rodziców dziecka z wrodzoną stopą końsko-szpotawą, działającą na rzecz dzieci z tą wadą, ale także otaczająca opieką każdego, kto przyczynia się do rozpowszechniania wiedzy o wadzie i o metodzie Ponsetiego.

Jesteśmy przekonani, że każde dziecko ze stopą końsko-szpotawą może mieć zdrowe,w pełni funkcjonalne stopy.
Jesteśmy także przekonani, że każde z tych dzieci może mieć dostęp do najlepszej opieki medycznej i optymalnego leczenia.
Sposób w jaki podchodzimy do budowania wiedzy o stopie końsko-szpotawej oraz do poprawy jakości leczenia tej deformacji polega na precyzyjnym i kompleksowym wyjaśnianiu zawiłych treści, tworzeniu efektywnych rozwiązań dla rodziców w czasie leczenia dziecka, konsekwentnym dążeniu do celu.
Podążamy za dziećmi ze stopą końsko-szpotawą, jednocześnie idąc przed nimi i wychodząc im naprzeciw.

Wierzymy, że jeśli leczenie stopy końsko-szpotawej ma stać się lepsze to dokona się to wyłącznie dzięki świadomym i zaangażowanym rodzicom oraz wykwalifikowanym oraz pełnym pasji i empatii lekarzom.
Tylko wtedy tworzy się wysoka jakość leczenia.

Pomaganie jest proste!

W dziesiejszych czasach pomaganie jest niesamowicie poste. Wystarczą dwa, trzy kliki i już ! Zrobione! No tak… tak to wygląda w teorii i naszych marzeniach. Technologia daje wiele możliwości pomocy tak, by była ona skuteczna i jak najmniej wszędobylska. By przekazać nam darowiznę, masz do dyspozycji wiele opcji, dostępnych poniżej, również jeśli mieszkasz poza granicami Polski.

PRZELEW ON-LINE

Płatności elektroniczne w szybki i prosty sposób umożliwiają przekazanie nam darowizny. Tylko jeden KLIK dzieli Cię od przekazania nam Twojego wsparcia!

PŁATNOŚĆ PAYPAL

PayPal to system umożliwiający szybsze, bezpieczniejsze i wygodniejsze wysyłanie płatności online,
do którego potrzebujesz jedynie swojego adresu e-mail i hasła.

 




PRZELEW TRADYCYJNY

Wszystkie osoby, firmy i instytucje chcące nas wspomóc poprzez wpłatę pieniędzy tradycyjnym przelewem na nasze konto prosimy o dokonanie wpłaty na poniższe dane:

Fundacja im. Ignacego Ponsetiego
ul. Grodkowska 8/30
01-461 Warszawa

nr konta: 73 1090 1014 0000 0001 4304 4713 (Santander Bank Polska S.A.)
tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe Fundacji im. Ignacego Ponsetiego

PRZELEWY ZAGRANICZNE

Wszystkie osoby, firmy i instytucje chcące nas wspomóc poprzez wpłatę pieniędzy tradycyjnym przelewem w innej walucie, prosimy o dokonanie wpłaty na poniższe dane:

Fundacja im. Ignacego Ponsetiego
ul. Grodkowska 8/30
01-461 Warszawa
POLAND

Konto w PLN:
IBAN PL 73 1090 1014 0000 0001 4304 4713 (Santander Bank Polska S.A.)
SWIFT WBKPPLPP

Konto w EUR:
IBAN PL 26 2490 1057 0000 9902 4632 4068 (Alior Bank)
SWIFT ALBPPLPW

Konto w USD:
IBAN PL 79 2490 1057 0000 9901 4632 4068 (Alior Bank)
SWIFT ALBPPLPW

Konto w GPB:
IBAN PL 17 2490 1057 0000 9904 4632 4068 (Alior Bank)
SWIFT ALBPPLPW

FANIMANI.PL

Kupujesz w Internecie? Możesz nas wesprzeć!
Robisz zakupy w Internecie? Możesz nas śmiało wesprzeć, kupując on-line w ponad 1000 sklepach przez FaniMani.pl.
Ty nie dopłacasz do swoich zakupów ani grosza, ale jednak część wartości Twojego zamówienia trafia do naszej Fundacji!
Czyż to nie fantastyczne?

FACEBOOK

Zorganizuj zbiórkę na Facebooku!
Jeśli korzystasz z portalu Facebook, możesz wsprzeć naszą Fundację zakładając zbiórkę i angażując swoich znajomych do pomocy!

 

SIEPOMAGA.PL

Możesz nas wspomóc także korzystając z portalu SiePomaga.pl – największego portalu zbiórkowego
w polskim Internecie!

 

TWOJA DAROWIZNA, TWOJE PROFITY!

Przekazanie darowizny na rzecz naszej fundacji daje Ci konkretne profity, które mogą być dla Ciebie przydatne.

rozliczenie-roczne

ULGA PODATKOWA

Podatek można obniżyć o przekazane w ubiegłym roku darowizny. Taką możliwość mają zarówno przedsiębiorcy, jak też osoby uzyskujące dochody z pracy na etacie czy umów zlecenie lub o dzieło. Twoja darowizna to nie tylko ogromna pomoc dla Fundacji, ale także możliwość skorzystania z tego przywileju podatkowego.

Dowiedz się więcej: Jak odliczyć darowizny w zeznaniu rocznym?

osoby-fizyczne

PODATEK OD OSÓB FIZYCZNYCH

Osoby fizyczne, dokonując wpłat darowizny na rzecz naszej fundacji przy pomocy przelewu bankowego, mogą od swojego dochodu (przed obliczeniem podatku) odliczyć aż do 6% tegoż dochodu (art. 26, ust. 1, pkt 9 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).

Dowiedz się więcej: Darowizny na działalność pożytku publicznego

osoby-prawne

PODATEK OD OSÓB PRAWNYCH

Osoby prawne (m.in. spółki prawa handlowego) mogą odliczyć wpłacone przelewem darowizny aż do 10% kwoty swojego dochodu (art. 18, ust. 1, pkt 1 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych). Zatem osobno darowiznę może wpłacić np. spółka z o.o. i później osobno jej udziałowiec.

Dowiedz się więcej: Darowizny na działalność pożytku publicznego

Dziękujemy!
Każda Twoja pomoc przybliża nas do realizacji naszych celów.