Rodzice dzieci urodzonych ze stopą końsko-szpotawą mogą być pewni, że ich dziecko, gdy leczone jest przez ekspertów, będzie miało normalnie wyglądające stopy z ich normalnymi funkcjami i przeznaczeniem.
Dobrze leczone stopy końsko-szpotawe nie są okaleczone i są w pełni kompatybilne z normalnym, aktywnym trybem życia.

Dr Ignacy V. Ponseti

Znalezienie odpowiedniego lekarza, który z wielką troską, a także aktualną wiedzą medyczną zajmie się Twoim dzieckiem z wrodzoną stopą końsko-szpotawą bywa trudne. I złudne.

Wielu lekarzy twierdzi, że jest biegłych w metodzie Ponsetiego, ale tak nie jest. Nie dlatego, że są „złymi”  lekarzami. Dzieje się tak, ponieważ metoda Ponsetiego, choć prosta, jest bardzo precyzyjna i wymaga dużej dbałości o szczegóły. Odchylenia od prawdziwej metody Ponsetiego często skutkują mniej niż zadowalającymi korekcjami stóp, a czasem także pogorszeniem ich stanu. Istnieją również metody leczenia, które poprzedzają metodę Ponsetiego i są łudząco do niej podobne – wielu lekarzy zdaje się nie widzieć różnicy i jej nie rozumieć. Stąd nie każde gipsowanie jest metodą Ponsetiego.
Metoda Ponsetiego jest bardzo dokładnie i rzeczowo opisana na stronie: PRZEBIEG LECZENIA METODĄ PONSETIEGO. Jeśli Twój lekarz odstępuje od takiego sposobu leczenia bez uzasadnionego powodu lub wprowadza swoje „autorskie” modyfikacje – poszukaj doświadczonego lekarza lub skontaktuj się z nami.

By ułatwić Ci  nieco zadanie, Rodzicu, na naszej mapie znajdziesz polskich lekarzy, którzy zostali przeszkoleni w leczeniu metodą Ponsetiego i przeszli pełen kurs bezpośrednio w Ponseti Clubfoot Clinic w Iowa, gdzie znajduje się kolebka leczenia metodą Ponsetiego. Pozostają oni także pod opieką PONSETI INTERNATIONAL ASSOCIATION (Międzynarodowe Stowarzyszenie Ponsetiego) i nadal doskonalą swoje umiejętności, by były na wysokim poziomie i zgodne z aktualną wiedzą medyczną w zakresie metody Ponsetigo.

Jako Fundacja widzimy i monitorujemy efekty ich leczenia oraz uzyskiwane rezultaty – codziennie mamy do czynienia z tymi dziećmi, a także z lekarzami.

Lekarze

lek. Jacek Kąpiński

Tel. 884 764 577
E-mail: dr.jacek.kapinski@gmail.com
GUSTAV Children’s Clinic
ul. Białej Floty 2 lok. 20
02-654 Warszawa
Tel. 509 105 905
E-mail: rejestracja@gustav.pl

lek. Joanna Kraśny

Tel. 603 893 932
ORTOP Poliklinika
ul. Umińskiego 21
61-518 Poznań
Tel. 61 649 76 15
E-mail: rejestracja@ortop.com.pl

Znalezienie odpowiedniego fizjoterapeuty, znającego dobrze specyfikę wady jaką jest stopa końsko-szpotawa, bez chęci wprowadzania w leczenie nieadekwatnych form fizjoterapii lub rehabilitacji także nie należy do prostych. Dlatego też cenimy specjalistów, którzy opierają się na wiedzy naukowej, licznych publikacjach medycznych oraz słuchają naszego głosu.

Fizjoterapeuci

Piotr Kostrzębski

Tel. 796 886 246
Piotr Kostrzębski Prywatna Praktyka Fizjoterapii Klinicznej
ul. Albańska 8
60-123 Poznań

JESTEŚ RODZICEM?

POZNAJ RODZICÓW TAKICH JAK TY!