Ta praktyka pozwala rodzicom dzielić się swoimi obawami i pytaniami z innymi rodzicami i przekonać się, że wyniki są przewidywalne i prowadzą do normalnego funkcjonowania stopy. Tworzy również środowisko „presji rówieśników”, w którym rodzice, którzy nie stosują szyny, są narażeni na kontakt z innymi rodzicami i dziećmi, które ją noszą. Daje to rodzicom możliwość podzielenia się technikami prowadzącymi do łatwiejszego stosowania szyny.
Siła wspólnoty.
Sposób w jaki podchodzimy do budowania wiedzy o stopie końsko-szpotawej oraz do poprawy jakości leczenia tej deformacji
polega na precyzyjnym i kompleksowym wyjaśnianiu zawiłych treści, by stały się one zrozumiałe, proste i przejrzyste.
Pomagamy w tworzeniu efektywnych rozwiązań dla rodziców w czasie leczenia dziecka,
ponieważ podążamy za dziećmi ze stopą końsko-szpotawą, jednocześnie idąc przed nimi i wychodząc im naprzeciw.
Gdy w 2016 r. rozpoczynaliśmy swoją działalność, zawiązując inicjatywę Clubfoot Polska, w naszym kraju wiedza o wrodzonej stopie końsko-szpotawej była na niskim poziomie. Nie było dobrej i wiarygodnej strony, z której rodzice, a także lekarze i fizjoterapeuci mogliby czerpać poprawną wiedzę o wadzie i leczeniu – metodzie Ponsetiego. Postanowiliśmy to zmienić raz, a skutecznie. Efektem naszej nauki, drążenia, obserwacji, analizowania, konsultacji jest niniejsza strona internetowa, która na przestrzeni tych lat zmieniała się 3 razy, by informacje na niej zawarte były najwyższej jakości. I prawdziwe.
Od 2018 roku nasza Fundacja prowadzi grupę wsparcia dla rodziców, tworząc społeczność fantastycznych i świadomych osób! Rodzice dzieci z wrodzoną stopą końsko-szpotawą to silni, zdeterminowani i odważni ludzie. W grupie dajemy im maksimum wiedzy i pomocy. Niniejsza strona internetowa jest tylko jedną z części naszej misji budowania wiedzy. I mimo, że zawiera ona nieprawdopodobnie dużo rzetelnych informacji to w grupie rodzice znajdą ich jeszcze więcej, w formie jeszcze obszerniejszej i precyzyjnej. Po co to wszystko? By leczyć swoje dziecko bardzo świadomie i odpowiedzialnie!
Merytoryka. Rzetelność.
Naszą wartością jest merytoryka i rzetelność. Stanowi to dla nas podstawę budowania wiedzy.
W naszej grupie wsparcia dla rodziców rozwijamy tematy zawarte na niniejszej stronie internetowej. Znajdziesz tam wiedzę jeszcze dokładniejszą, opisaną szerzej, z licznymi przykładami.
Bazę stanowi oryginalna publikacja Dr. Ignacego Ponsetiego: „Congenital clubfoot. Fundamentals of treatment”, wydana pierwotnie w 1996 r. i re-edytowana w 2000 r.
Jesteśmy także w kontakcie z wieloma lekarzami na świecie, dla których metoda Ponsetiego nie ma tajemnic.
Nieustannie czuwamy nad tym, by nasza grupa zawierała maksymalnie aktualne informacje, odniesienia do wartościowych badań medycznych i opracowań. To sprawia, że jest to najprawdopodobniej najlepsze źródło informacji o wrodzonej stopie końsko-szpotawej oraz o jej nieinwazyjnym leczeniu – metodzie Ponsetiego.
Fantastyczni ludzie.
Najlepszym wsparciem dla rodzica jest drugi rodzic („parent to parent support”), który w naturalny sposób towarzyszy podczas całego procesu leczenia, dzieląc się doświadczeniem, radą i uwagą. W naszej aktywnej grupie wsparcia dla rodziców dzieci z wrodzoną stopą końsko-szpotawą z pewnością doświadczysz troski oraz wsparcia innych rodziców, którzy służą doświadczeniem, dobrym i szczerym słowem, niezliczoną ilością pomysłów oraz solidnym ramieniem, gdy wydaje Ci się, że idziesz pod górkę.
Jakość, która zmienia.
Otaczamy się niezwykłymi ludźmi, aby osiągać niezwykłe rezultaty. Uczymy się od najlepszych i czerpiemy z ich doświadczenia. Jesteśmy innowacyjni, bo wierzymy, że warto dawać z siebie wszystko, by uczyć rodziców świadomego leczenia i odpowiedzialności. Codziennie motywują nas zdrowe stopy dzieci i poczucie, że możemy osiągnąć wszystko, jeśli naprawdę tego chcemy. Jesteśmy przekonani, że tylko ci, którzy są autentyczni i postępują odpowiedzialnie, mogą osiągnąć trwały sukces w dłuższej perspektywie.
Dokonana zmiana jest naszą zasługą.
Potrzebujesz więcej zachęty?
Możemy śmiało zagwarantować Ci, że dołączając do naszej społeczności – grupy wsparcia zyskasz nie tylko wiedzę, ale także wieloaspektową opiekę: psychologiczną, prawną, mentalną.
My także jesteśmy rodzicami dziecka z wrodzoną stopą końsko-szpotawą – doskonale wiemy, jakie uczucia i myśli towarzyszą innemu rodzicowi, ile uwagi i troski wymaga opieka nad takim dzieckiem i ile trudności życia codziennego należy pokonać, by dziecko miało zdrowe i funkcjonalne stopy!
Jesteśmy takimi rodzicami jak Ty!