Przekaż darowiznę

Nie jest bogatym ten, kto dużo ma, lecz ten, kto dużo daje.

Erich Fromm

DAWANIE

Zgodnie ze słowami Ericha Fromm, codziennie dajemy dzieciom z wrodzoną stopą końsko-szpotawą nielimitowaną ilość naszej troski, uwagi, zainteresowania. Codziennie rozmawiamy z rodzicami dzieci z „krzywą stopką”, rozwiewając ich smutki, troski, wątpliwości. Jesteśmy nierzadko jak port, do którego wypływają strudzone podróżą statki. Doskonale wiemy, ile kosztuje nas dawanie z siebie wszystkiego i „stawanie na głowie” w imię zdrowych stóp dzieci. Ale… mamy z tego niesamowitą radość i satysfakcję, gdy kolejne dzieci leczone są lepiej i gdy przybiegają do nas na własnych, prostych stopach.
Pomaganie innym redukuje w nas stres. Pomaganie innym ogranicza ryzyko depresji i w sposób somatyczny – redukuje ból.  Co więcej, działanie na rzecz innych, a nie tylko dla siebie, pobudza w mózgu tzw. „ośrodek nagrody”, powodując wydzielanie dopaminy, czyli hormonu szczęścia. Prościej mówiąc: pomagając innym, czujemy radość, satysfakcję i zadowolenie, stajemy się nieco bardziej zrelaksowani. Czyż może być coś piękniejszego niż uśmiech obdarowanego?

Fundacja im. Ignacego Ponsetiego jest organizacją społeczną zainicjowaną przez rodziców dziecka z wrodzoną stopą końsko-szpotawą, działającą na rzecz dzieci z tą wadą, ale także otaczająca opieką każdego, kto przyczynia się do rozpowszechniania wiedzy o wadzie i o metodzie Ponsetiego.
Naszym głównym celem jest propagowanie wiedzy o wrodzonej stopie końsko-szpotawej i prawidłowym jej leczeniu – metodzie Ponsetiego.
Chcemy aby wszystkie dzieci były leczone na najwyższym poziomie! Cele te realizowane są przez ułatwienie rodzicom dostępu do informacji o wadzie i leczeniu oraz zapewnienie wsparcia przez kontakt z innymi rodzicami, którzy przeszli tę samą drogę. Nasze cele realizujemy także w środowiskach medycznych, poprzez propagowanie leczenia stopy końsko-szpotawej jak najbardziej świadomie i jak najmniej inwazyjnie.

Ponseti, doctor Ponseti, Ignacio Ponseti, Ignacy Ponseti, Doktor Ignacy Ponseti, Iowa, University Iowa, metoda Ponsetiego, Ponseti method, Ponseti methode, krzywa stopa, stopa konsko-szpotawa, stopa końsko-szpotawa, stopy konsko-szpotawe, stopy końsko-szpotawe, clubfoot, clubfeet, Congenital clubfoot. Fundamental of treatment, Ponseti book,

POMAGANIE JEST PROSTE

W dziesiejszych czasach pomaganie jest niesamowicie poste. Wystarczą dwa, trzy kliki i już ! Zrobione! No tak… tak to wygląda w teorii i naszych marzeniach. Technologia daje wiele możliwości pomocy tak, by była ona skuteczna i jak najmniej wszędobylska.

Być może chcesz wiedzieć na co nam Twoje  pieniądze?
Celi mamy wiele – możesz je poznać w zakładce: NASZE CELE.  Dziś chcemy Ci pokazać tylko niektóre z nich:

  • chcemy nieść wiedzę o wrodzonej stopie końsko-szpotawej i metodzie Ponsetiego wszędzie – mamy świadomość, że wiedza zawarta na naszej stronie, rozwijana w naszej grupie wsparcia na Facebooku jest niewygodna dla wielu – jest to duże źródło informacji, stojących często w sprzeczności z tym, czego dowiadują się rodzice od swoich lekarzy – gwarantujemy jednak, że dokładamy wszelich starań, by utrzymać poziom wiedzy na najwyższym poziomie, dlatego nieustannie się dokształcamy: czytamy wysokospecjalistyczne publikacje, staramy się mieć dostęp badań medycznych, wykładów, webinarów, konferencji – wszystko to jest kosztowne.
  • chcemy realizować nasze codzienne pomaganie na najwyższym możliwym poziomie – kosztują domeny, serwery, hosting, utrzymanie stron w aspekcie technicznym i usługi, które pomagają nam utrzymać ten wysoki poziom merytoryczny, techniczny, wizualny. Kosztują nas setki wykonanych telefonów, by uzyskać rzetelne informacje na tematy związane z prawem, pomocą społeczną, dostępem do najlepszego sprzętu i lekarzy, uzyskaniem zwrotów z NFZ… Nieważne jakie zasoby i osoby trzeba poruszyć – robimy to!
  • marzymy o wykwalifikowanych lekarzach i dedykowanych miejscach leczenia – to jest cel, do którego dążymy – Clubfoot Clinic i lekarze odpowiednio przeszkoleni, z dużym zapasem empatii i wiedzy, systematycznie się szkolący i nieustannie zwiększający swoje umiejętności w poprawnym leczeniu stopy końsko-szpotawej. Fundacja AKogo? ma swoją klinikę „Budzik”, my chcemy mieć Clubfoot Clinic 🙂

Zuchwałość? Nie! Odwaga marzenia i stawiania celi. Tylko tacy ludzie zdobywają szczyty!

Każda inicjatywa, każde działanie, każda najmniejsza wpłata jest dla nas ogromnym wsparciem i pomaga nam zrobić kolejne kroki!

By przekazać nam darowiznę, masz do dyspozycji wiele opcji, dostępnych poniżej, również jeśli mieszkasz poza granicami Polski.

PRZELEW ON-LINE

Płatności elektroniczne w szybki i prosty sposób umożliwiają przekazanie nam darowizny. Tylko jeden KLIK dzieli Cię od przekazania nam Twojego wsparcia!

PŁATNOŚĆ PAYPAL

PayPal to system umożliwiający szybsze, bezpieczniejsze i wygodniejsze wysyłanie płatności online,
do którego potrzebujesz jedynie swojego adresu e-mail i hasła.

 
PRZELEW TRADYCYJNY

Wszystkie osoby, firmy i instytucje chcące nas wspomóc poprzez wpłatę pieniędzy tradycyjnym przelewem na nasze konto prosimy o dokonanie wpłaty na poniższe dane:

Fundacja im. Ignacego Ponsetiego
ul. Grodkowska 8/30
01-461 Warszawa

nr konta: 73 1090 1014 0000 0001 4304 4713 (Santander Bank Polska S.A.)
tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe Fundacji im. Ignacego Ponsetiego

Poniżej zamieszczamy też częściowo wypełniony druk przelewu który można pobrać, wydrukować i uzupełnić swoimi danymi!

TWOJA DAROWIZNA, TWOJE PROFITY!

Przekazanie darowizny na rzecz naszej fundacji daje Ci konkretne profity, które mogą być dla Ciebie przydatne.

rozliczenie-roczne

ULGA PODATKOWA

Podatek można obniżyć o przekazane w ubiegłym roku darowizny. Taką możliwość mają zarówno przedsiębiorcy, jak też osoby uzyskujące dochody z pracy na etacie czy umów zlecenie lub o dzieło. Twoja darowizna to nie tylko ogromna pomoc dla Fundacji, ale także możliwość skorzystania z tego przywileju podatkowego.

Dowiedz się więcej: Jak odliczyć darowizny w zeznaniu rocznym?

osoby-fizyczne

PODATEK OD OSÓB FIZYCZNYCH

Osoby fizyczne, dokonując wpłat darowizny na rzecz naszej fundacji przy pomocy przelewu bankowego, mogą od swojego dochodu (przed obliczeniem podatku) odliczyć aż do 6% tegoż dochodu (art. 26, ust. 1, pkt 9 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).

Dowiedz się więcej: Darowizny na działalność pożytku publicznego

osoby-prawne

PODATEK OD OSÓB PRAWNYCH

Osoby prawne (m.in. spółki prawa handlowego) mogą odliczyć wpłacone przelewem darowizny aż do 10% kwoty swojego dochodu (art. 18, ust. 1, pkt 1 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych). Zatem osobno darowiznę może wpłacić np. spółka z o.o. i później osobno jej udziałowiec.

Dowiedz się więcej: Darowizny na działalność pożytku publicznego

WESPRZYJ NAS!