Niezalecane

Czy istnieją sprzęty ortopedyczne wątpliwej jakości? Czy konieczne są buty ortopedyczne? Czy dziecko z wrodzoną stopą końsko-szpotawą naprawdę może wszystko?

Na pewno spotkasz się z wieloma teoriami, opniamia, zaleceniami, sprzętami i stanowiskami podczas leczenia Twojego wyjątkowego dziecka. Jest to nieuniknione. Kwestią zawsze pozostaje, co Ty z tą wiedzą zrobisz i jak ją wykorzystasz?
Są takie rzeczy, które sprawdzają się świetnie w leczeniu wrodzonej stopy końsko-szpotawej metodą Ponsetiego i do takich rzeczy należą np. buty i szyna Mitchella. Możesz DOBRE rzeczy znaleźć w zakładce REKOMENDOWANE.
Jednak jest też wiele takich, które są wątpliwej jakości nie tylko od strony wykonania, ale przede wszystkim wspomagania leczenia, ponieważ nierzadko opóźniają proces leczenia lub powodują jego regres, co przekłada się na sprawność dziecka oraz jego normalne funkcjonowanie.

Jak się nie pogubić w mnogości opcji i jak podjąć dobrą decyzję?

PAMIĘTAJ!

JESTEŚ PARTNEREM W LECZENIU TWOJEGO DZIECKA I TYLKO TY MASZ REALNY WPŁYW NA TO, JAK ONO BĘDZIE WYGLĄDAĆ!

MASZ PRAWO ZDOBYWAĆ INFORMACJE, KONFRONTOWAĆ JE I PYTAĆ, A LEKARZ (LUB INNY SPECJALISTA) MA OBOWIĄZEK CIĘ POINFORMOWAĆ NA KAŻDY TEMAT ZGODNIE Z NAJNOWSZĄ WIEDZĄ MEDYCZNĄ.

Poniżej znajdziesz informacje o tym, co nie jest dobre dla dzieci z wrodzoną stopą końsko-szpotawą i dlaczego takim nie jest. Pokazuje to doświadczenie wielu dzieci, które zetknęły się z takimi rozwiązaniami i stan ich stóp nie jest zadowalający z powodu stosowania właśnie takich rozwiązań.

SYSTEM TIBAX-BEBAX

WESPRZYJ NAS!